Põkk-, nurk-, vastak-, katte- ja otsliited ehk(servliited).
From Mma
Põkkliite puhul on liiteelemendid ühes tasa- või mingis muus pinnas. Kuni 2 mm paksuste detailide põkk-keevitamisel asetatakse detailid tihedalt, kalduservamata kokku või ääristatakse servad ja keevitatakse ilma lisatraadita. 2...4 mm paksusi detaile ei kalduservata, kuid detailide vahele jäetakse pilu. Üle 5 mm paksuste detailide põkk-keevitamisel servatakse (töödeldakse) liite ääred kaldu. 5...15 mm paksused detailid servatakse V-kujuliselt, kui aga paksus ületab 15 mm, siis X-kujuliselt.
File:Põkkliide.jpg Sele 1. Põkkliide
Katteliite puhul paiknevad keevitatavad elemendid paralleelselt ning katavad üksteist osaliselt. Üle 3 mm paksuste detailide gaaskeevitamisel ei ole katteliidet soovitatav kasutada, sest suurte omapingete (sisepingete) tõttu tekivad märgatavad deformatsioonid, mis jäiga kinnituse korral võivad põhjustada pragusid.
File:Example.jpg Sele 1. Katteliide
Vastakliite puhul ühendatakse ühe detaili ots teise detaili külgpinnaga. Kasutatakse jäikusribide, sõlmplaatide, torustikumuhvide jne. keevitamisel.
File:Example.jpg
Sele 1. Vastakliide
7
Nurkliiteks nimetatakse liidet , mille puhul liidetavad detailid paiknevad teineteise suhtes täisnurga all ja keevitatakse piki ühist serva.
Sele 1. Nurkliide
Õhukeste detailide gaaskeevitamisel on laialt levinud otsliited, mille korral liidetavad detailid puutuvad külgpindu pidi kokku ning keevitamisel sulatatakse kohakuti asuvad otsad.
File:Example.jpg Sele 1 Otsliide
Et keevisliide tuleks tugev ning metall täielikult läbi keevituks, on vaja keevitatavad servad õigesti ette valmistada. Kalduservatud äärte lahknemisnurk peab olema 60-90º. Õhukesi detaile keevitatakse ilma servamata. Üle 5 mm paksuste detailide keevitamisel ääred servatakse kaldu. Enne keevitamist tuleb keevitatavad servad ning õmblusega külgnev põhimetalli ning gaasipõleti leegi abil hoolikalt puhastada õlist, roostest, tagist, niiskusest jmt.