Isvados
From Kulki
[edit] Išvados
Supratau, jog kompiuterinis matymas yra regėjimo automatizavimas, matymo savybės meno praktikoje naudojami minimaliai, tai yra formų atpažinimui, formų judesio analizei. Šiandieninė kompiuterinio matymo stadija dar yra tolima nuo žmogaus matymo, o galbūt ir niekada neprilygs. Kita vertus, ar reikia žmogaus akies kopijos? Manau, apie moralinius ar metafizinius aspektus šnekėti yra per anksti. Bet mane sužavėjo tai, kad kompiuterinis matymas meno praktikose sukuria interaktyvias žmogaus ir kompiuterio bendravimo formas.
Kita vertus, išmokau "žmogiškiau" komunikuoti su kompiuteriu. Jeigu reikalauju iš kompiuterio tam tikros grafikos, garso (mano atveju grafikos) generavimo, privalau mokėti kalbėti su kompiuteriu programavimo kalba. "Processing" aplinka man padėjo suprasti kompiuterio galimybes meninių formų generavimui.
Žvelgiant pragmatiškiau, kompiuterinis matymas be abejonių yra naudingas esančioms ir artėjančioms kompiuterizavimo tendencijoms. Turint omenyje "Visur esančio kompiuterizavimo" eros artėjimą, kai kompiuteriai taps nematomi ir tyliai dalyvaus mūsų aplinkoje. Nematomi kompiuteriai, instaliuoti namų sienose, stebintys žmonių judesius, atsakys skaitmeniniais signalais, atitinkančiais žmonių poreikius.
Šio diplominio darbo eiga realizuota personalinio kompiuterio pagalba, todėl sunku kalbėti apie pragmatišką kompiuterinio matymo panaudojimą, nes mano analizuojamas kompiuterizuotas matymas egzistuoja naudojant personalinį kompiuterį, o tai yra nepatogu, šnekant apie kompiuterinio matymo integravimą į kasdienį gyvenimą, nes personalinio kompiuterio dežė žmogaus fizinėje erdvėje užima daug vietos, yra per daug matoma ir reikalauja prisirišimo prie jos. Meniniai estetikos aspektai, visgi, siejasi su regėjimo automatizavimu ir matymo simuliacija. Ką žmogus naudinga gauno iš matymo? Pavyzdžiui, jeigu žmogus mato artėjančią mašiną pėsčiųjų perėjoje, jis suvokia, kad jei žengs žingsnį, jis gali patekti į avariją. Šiuo metu kompiuterinis matymas tarnauja žmogui, tai reiškia, kad ne žmogus derinasi prie kompiuterinio matymo, o kompiuterinis matymas derinasi prie žmogaus poreikių. Organiškas kompiuterinio matymo panaudojimas praktikoje susijęs su fiziniu kompiuterizavimu, tai yra atvejuose, kai sukuriami mažieji kompiuteriai (procesoriai), skirti konkrečiam tikslui (pavyzdžiui šviesos jungiklis kambaryje, kuris reaguoja į atejusį žmogų, jo dydį, spalvą, apšviečia tą vietą, kurioje žmogus yra susikaupęs). Estetiniai aspektai yra realizuojami interaktyvaus dizaino srityje, o tai yra kompiuterio instaliavimas erdvėje, jo sąsajos pritaikymas prie žmogaus poreikio ar psichologinių savybių.
Mano analizuojami ir eksperimentuotieji darbai yra labiau pramoginiai, nei utilitarinai, todėl kalbų apie kompiuterinio matymo pragmatiškumą, kaip tolesnį planą, kuris būtų susijęs su kompiuterinio matymo technologijų integravimu į kasdienį gyvenimą.
[edit] Planai
Simas, gliukai