Talk:Rahastamine ja teenuste delegeerimine

From Emsl

Kuna vikis toimub artikli arutelu arutelu lehel, siis eiran õpetust, et kommentaar kirjutada vajutades nuppu edit ehk siis artiklit täiendada.

Suureks probleemiks on erinevad strateegiad, mille abil püütakse kodanikuühiskonda kaasata ja rahastada. Näiteks LEADER strateegiad erinevates maakondades. Valgamaal on 6. meede ÄRIPARTNERLUS – edu ettevotluses koostöö kaudu, Tartumaal Võrgustike arendamine ning teadmiste ja kogemuste vahetus. KOV-id peaks pilgud pöörama sellistele MTÜ-dele, kelle huvi on kohalikes asjades kaasa rääkida. Selleks oleks vaja aga MTÜ-d klassifitseerida. Alustada tuleb online suhtlusvõrgustiku loomisest ja selle abikäe tahaksin ma KOV-ile ulatada (mõttekeskkond), et liiguksid andmed, mitte inimesed.

Olen Mittetulundusühingu Jätkusuutlik Otepää juhatuse liige ja soovin õppimise kõrvalt koostada äriplaani, kus MTÜ-del oleks mõttekeskkond (jututuba, foorum, viki) internetis. Ärifirmad saavad annetusi (integreeritud statistika- ja maksuametiga) teha nendele MTÜ-dele, mis tegelevad kodanikuühiskonna arenguga (kodanikuharidus, avalike teenuste pakkumine ehk "teenus külla"). See tähendab, et laulu ja tantsuga tegelevad MTÜ-d jäävad selle kriteeriumiga sellest keskkonnast välja.

Igas KOV-is peaks olema katusorganisatsioon, kes tegeleks mentorlusprogrammiga ja pakuks nõustamisteenust nii ettevõtjatele kui ka külavanematele. Kui ise ei tea, siis küsitakse või saadetakse edasi (näiteks MAK-i). Eesmärgiks peaks olema kodanikukeskne lähenemine, sest igaüks ei lähe kaugelt abi küsima. See hoiaks ära ka liigse (maainimese) jooksutamise ühest organisatsioonist teise. Avalikud internetipunktid ehk teabetoad peaks teenust pakkuma (nõustamist), kaasa arvatud seda, kuidas suhelda KOV-iga. Internet kui tõsiseltvõetav platform tuleb oma huvide kasuks tööle panna ja seda kodaniku poolt vaadates.

Tiia Võttin

Personal tools