Informacje dotyczące obrony

From Obrona

Revision as of 13:53, 28 June 2006 by 86.111.200.18 (Talk)

Poniżej znaleźć można zestaw informacji i porad dotyczących procesu od napisania pracy do obrony.

Contents

Formatowanie pracy

Uczelnia słusznie chce, by wszystkie prace miały pewien element wspólny. Jest nim m.in. okładka i strona tytułowa.

Strona tytułowa musi mieć układ zgodny z wytycznymi wydziałowymi, by pasowała do okładki z dziurką dostępnej w 230. Obecnie obowiązującą wersją jest konieczność złożenia 3 kopii pracy: jednej z okładką dla promotora/recenzenta, jedną w teczce, formatowaną specjalnie (patrz niżej) do archiwum i jedną w postaci ustalonej przez promotora dla niego (albo kopia podstawowego wydruku - dodatkową okładkę dostaje się w 230) albo elektroniczną wersję pracy.

Strona tytułowa

Zgodnie z aktualnością wzóry stron tytuowych prac dyplomowych! z 14 czerwca obowiązują nowe wzory stron tytułowych:

Wymóg ten związany jest z oficjalnymi okładkami prac dyplomowych, które posiadają okienko. Okienko to musi mieścić tytuł pracy (w języku polskim i angielskim) oraz nazwisko autora pracy. Tytuł pracy w języku angielskim należy uzgodnić z promotorem.

Okładki do pracy

Okładki do pracy w liczbie dwóch oraz standardową teczkę na pracę wędrująca do archiwum (patrz niżej) pobrać można w pokoju 230.

Formatowanie tekstu

Interlinia 1,5, czcionka 12, marginesy góra, dół i prawo po 2cm, lewy 2,5 cm (na oprawę). Pewnie można inaczej. Rysunki wyśrodkowane, podpisy pod rysunkami także. Rysunki oznaczamy:

Rys. 1 Twarz strapionego starca

Formatowanie pracy: wersja do archiwum

Wersja do archiwum ma być wydrukowana dwustronnie, czcionka 8. Należy użyć na niej dziurkacza, (wystarczą dwie dziurki) oraz sznurka naturalnego. Teczka do której wkładamy wersję do archiwum ma również mieć dwie dziurki z tyłu, tak by dało się przywiązać do niej pracę. Technika wiązania pracy z teczką: przeciągamy sznurek przez dziurki w teczce, a następnie przez dziurki w pracy i zawiązujemy - kokardka czy pęk, to już inwencja twórcza studenta.

Do teczki wkładamy na wierzchu oświadczenie o udostępnieniu pracy (pok. 230 - pani ma kopię, być może jest gdzieś wersja elektroniczna).

Oświadczenie o udostępnianiu pracy dyplomowej

Druk oświadczenia można otrzymać w 230, przygotowano natomiast wersję elektroniczną.

Kwestie formalne

Zdanie pracy wiąże się niestety z szeregiem formalności.

Indeks

Należy pamiętać o wypisaniu się z biblioteki (karta zobowiązań studenta) oraz wyrwaniu karty z indeksu przed jego oddaniem. Ocena z pracy mgr ma znaleźć się jako zaliczenie kursu oraz na stronie 94 indeksu. Indeks należy złożyć jak tylko dostaniemy ocenę z pracy, kiedy dziekanat go odda można zgłosić się po termin obrony i składać pracę w komisji dyplomowej. Podstawą wszech rzeczy jest to, by ocena z pracy dyplomowej była wystawiona z datą nie późniejszą niż 30 czerwca (dla specjalności INT, przynajmniej).

Naliczanie punktów

Każdy student dostał na pocztę wydziałową [1] list z arkuszem Excela do wypełnienia. Czasem okaże się, że brak 300pkt wymaganych do ukończenia studiów. Warto przeczytać wspomniane wyżej postanowienie. Jeśli zakończyło się poprawnie dwa języki egzaminem to liczą się one po 6pkt każdy a nie po 3pkt.

Przy wypełnianiu arkusza mogą się pojawić drobne problemy z zepsutym formatowaniem cudnej tabelki. Warto pamiętać, by nie wklejać danych z pliku .dbf przy pomocy Wklej (Paste) a Wklej specjalnie... z menu Edycji (Paste special w menu Edit) z zaznaczeniem opcji Wartości (Values). Wygląda także na to, że danych osobowych nie da się przenieść metodą kopiuj/wklej.

Wklejać oceny należy po jednym semestrze - zaznaczając w arkuszu wygenerowanym z pliku .dbf cały semestr (wszystkie nazwiska, nazwy przebiotów aż do punktów) i wklejając do arkusza-formatki. Podczas wklejania zaznaczona ma być tylko jedna komórka.

Dla specjalności INT wyniknął problem braku 2 pkt. pomimo zaliczenia wszystkich przedmiotów i uzyskania przepisowej ilości punktów z hum-men oraz języków i sportu. W dniu dzisiejszym (28 czerwca) został podpisany przez Dziekana dokument przekwalifikowujący punktację dla przedmiotów Inżynieria Oprogramowania INE3046 oraz Bazy danych - podstawy INE3601 z 3 na 4 puntky. Teraz punkty powinny sumować się do 300. Zmianę należy uwzględnić w wyciągu z indeksu oraz w obliczaniu średniej ocen.

Warto wiedzieć

Postanowienia Rady Wydziału

Postanowienia Rady Wydziału w witrynie EKA dotyczące m.in. sposobu naliczania punktów, zasad rządzących deficytem punktowym, punktowania zajęć Hum-Men i języków oraz powodu wprowadzenia obowiązkowego tytułu angielskiego.

Personal tools