Main Page
From Generatyvusis Menas
VILNIAUS DAILĖS AKADEMIJA Vaizduojamosios Dailės fakulteto Fotografijos ir medijos meno katedra
MAGISTRO BAIGIAMASIS DARBAS Magistrantas Vaclovas Nevčesauskas Darbo vadovas Dokt. Vytautas Michelkevičius VILNIUS 2006
GENERATYVINIS MENAS
7piqid I value the article post.Really looking forward to read more. Great.
Uh, well, explain me a please, I am not quite in the subject, how can it be?!...
Cool! You have answered. I'll take a quote! The meaning of life and everything else. Decided. No kidding!...
Hi! Everyone who reads this blog - Happy Reconciliation and Accord..!
Contents |
Išvados
1.Šiame darbe apžvelgta generatyvinio meno situacija yra ribinė. Iki šiol nėra aišku, kur prasideda ir kur baigiasi generatyvusis menas. Ankstyviausi generatyvinio meno pavyzdžiai inspiravo kūrėjus išnaudoti atsitiktinumo metodiką kaip būdą ieškoti naujoms estetikos formoms.
2.Generatyvinio meno spektras platus: jis apima įvairiausias mokslo sritis: matematikos, fizikos, psichologijos, informatikos, meteorologijos, sociologijos mokslų ar net daugelio kitų sričių pritaikymas realus generatyvumo sistemoms.
Generatyviškumas leidžia suvaldyti ir tiksliai imituoti kūrybinius procesus, kurie gali būti panašus į žmogaus kūrybinę veiklą, arba net juos pranokti.
3.Chaotiškumo ir efektyvaus sudetingumo principai leidžia pažinti ir pajungti sudėtingesnes sistemas. Jie daug labiau panaši į mūsų matomą realybę: ji ir atsitiktinė ir nusakoma. Ji leidžia imituoti realybę, ar bent prie jos priartėti ir pasiekti idomesniu rezultatu negu tik atsiktiniai. Ji daug labiau panaši į mūsų matomą realybę: ji ir atsitiktinė ir nusakoma.
4.Siurrealistų eksploatuotas automatizmo metodas sukūrė veiksmų teoriją, paremtą psichoanalizės metodų ataplaiduota kūrybine mintim. Automatinis rašymas, remiasi žmogaus vidinėmis galiomis, parodančiomis, kad žmogus yra generatyvi sistema. Taigi žmogaus psichika yra save generuojanti sistema, galinti atverti neįprastus kūrybos aspektus, išliekančiais iki šiol aktualiais.
5.Generatyvinis menas ir jo rezultatas gali priklausyti nuo kolektyvinės dalyvaujančių tame procese žmonių veiklos pobūdžio . (Fluksus kūryba). Kūrėjas (arba meninkas) iš vienos pusės yra tas, kuris sukuria ir pateikia tam tikras idėjas, o dalyviai renkasi veiksmų fazes, intervalus ir veiklos taisykles. Kita vertus, procesas gali veikti ir autonomiškai nuo kūrėjo. Todėl mes galime derinti abu šiuos principus, atsižvelgiant į mokslo perspektyvą ir pasiekimus.
6.Generatyvusis kūrybos principas paradoksaliai tradicinio meno sampratos fone dažnai yra priešpastatomas įprastiems kūrybos principams. Turint omeny jo individualumą ir unikalų kūrybiškumą.
Šiuolaikinėje poindustrinėje visuomenėje generatyvumas yra geras ir patogus įrankis ir principas. Žmogus savo smegenis gali koncentruoti bendresniems kūrybiniams uždaviniams spręsti, negu fragmentiniams laikiniems uždaviniam; be viso to jis dar taupo laiką ir resursus.
Galų gale šioje epochoje mes pradėjom imituoti gamtos dėsnius. T. y. dauginti kūrybinę produkciją savitai ją klonuojant . Žmogus kaip Dievas gali imituoti pats save – sukurti skaitmeninį kloną, kuris už jį dirbtų.
Generatyvumas yra savo paties kūrybinių galių atspindys, ir jo sukurtas rezultatas gali būti vertinamas pagal savarankiškus estetikos principus.
Tai ne tik sintetinė dehumanizuota kūrybos sistema, ji gali būti pajungta naujų estitinių formų paieškai.
Literatūros sąrašas:
[1] Galanter, P. Foundations of generative art systems – a hybrid survey and studio class for graduate students. Generative Art 2001: Proceedings of the 4th International Conference. Generative Design Lab, Milan Polytechnic, Milan 2001
[2.] Carrol, Noel. (1999) Philosophy of Art, London, Routledge
[3] Schwanauer, S. M. and D. A. Levitt (1993). Machine models of music . Cambridge, Mass., MIT Press.
[4] Shannon, Claude E. A mathematical theory of communication. The Bell System Technical Journal, 27(3):379--423, 1948.
[5] Gell-Mann, Murry. What is complexity? Complexity – John Whiley and Sons, Vol 1 No 1, 1995
[6] Todd, S., Latham, W. (1992) Evolutionary art and computers. London, Academic Press Limited
[7] the Fluxus Perfomance Workbook., edited by Ken Friedman, Owner Smith and Lauren Sawchyn., Perfomance research e-Publications. 2002
[8] Composers and Crapshooters Dr. Willis Wager Carousel Publications, Ltd. Rt. 42, Sparrowbush, NY 12780 http://www.carousel-usic.com/shooters.html
[10] http://electricsheep.org/interpretation
[11] http://www.signwave.co.uk/go/software/generative
[12] Tomas Sakalauskas, Žiūrėjimas į ugnį ., Baltos lankos, 2002, Vilnius
[15] Jonas mekas., Trys draugai ., Baltos lankos, 1998
[16] Šarūnas Nakas "Šiuolaikinė muzika" alma littera 2001
[17] www.generative.net
[18] Rohrberg., Schneckenburger,. Frike, Honnef. Art of the 20th Century. Edited by Ingo F. Walther, Benedikt Taschen Verlag GmbH, 2000, Köln
[19] „At the Edge of Art“ by Joline Blais, Jon Ippolito. Publisher: Thames & Hudson (March 27, 2006) ISBN: 0500238227
[20] Tarptautinių žodžių žodynas. Vyriausioji enciklopedijų redakcija, 1985, Vilnius.
First Steps
The username and password for the administrative account is admin, admin.
- Important: Log in as admin and go to Preferences to change your password!
- On this page: image_logo_url put just the url for the logo.
- Add the url for your wiki to the Categorized wiki list. Simply edit that page and put your wiki under the appropriate category.
- To increase the amount of space you have for uploads, add links to this site from external sites, and go to the Link Quota Page to increase your uploads quota.
Other optional things to do
- Edit MediaWiki:Sidebar to change the navigation menu
- Add this wiki to some external wiki indexes:
- If you are feeling adventurous and know a little about web design you can edit the javascript and css to the Header to change the look of your wiki.
- You must log as admin to do this
- Whatever you enter in this page will be added to the html in the header after the standard style sheet, so you can override styles.
- Read the User's Guide for other usage and configuration help.
- Add your wiki to the map of wikis